Objavljeno: 10. 4. 2024. u 14:00

U Knjižnici Fakulteta hrvatskih studija Sveučilišta u Zagrebu, održana je prva tribina za popularizaciju znanosti, u srijedu 10. travnja 2024. godine, Tribinu pod nazivom Most u hrvatsku znanost organizirao je Znanstveni zavod Fakulteta hrvatskih studija s ciljem povezivanja studenata s hrvatskim znanstvenicima iz različitih područja znanosti te poticanja interakcije, razmjene ideja i poticanja zanimanja studenata za znanost i znanstvenu karijeru.

izv. prof. dr. sc. Nikša Sviličić i izv. prof. dr. sc. Vlatka Vukelić

Gostujući znanstvenik na tribini bio je izvanredni profesor Nikša Sviličić, koji je trostruki doktor znanosti s titulama u informacijskim znanostima, filmologiji i književnosti te komunikologiji. Moderatorica tribine bila je predstojnica Znanstvenoga zavoda izv. prof. dr. sc. Vlatka Vukelić.

Tribina je okupila studente, nastavnike i ostale zainteresirane sudionike, pružajući im prostor za dijalog, razmjenu mišljenja i promicanje javne rasprave o važnim znanstvenim i društvenim pitanjima. Kroz interaktivnu razmjenu ideja, prisutni su imali priliku dublje razumjeti suštinu znanstvenih dostignuća koju uvjetuje kvalitetni obrazovni sustav.
Sudionici tribine istaknuli su važnost ovakvih inicijativa za poticanje interdisciplinarnog dijaloga te podršku mladim znanstvenicima u Hrvatskoj.