Objavljeno: 13. 2. 2024. u 09:06

Grad Virovitica i Virovitičko-podravska županija u potpunosti su prihvatili pokroviteljstvo za organizaciju znanstveno-stručnoga skupa "Virovitica 1234. - 2024.: Crkva, kultura, društvo, baština", kao i objavu zbornika radova. Na sastanku s gradonačelnikom Virovitice Ivicom Kirinom i pročelnicom Upravnoga odjela za obrazovanje i demografiju Virovitičko-podravske županije Martinom Bunić sudjelovao je i predsjednik Organizacijskoga odbora skupa dr. sc. Vlatko Smiljanić. Skup će interdisciplinarno objediniti povijest i kulturu Virovitice, crkve, društva i baštine, a spoznaje do kojih će se doći omogućit će stvaranje temelja za definiciju identiteta Virovitice kao grada i sredine, upotpunit će sve povijesne spoznaje koje su do sada o Virovitici bile nepoznate te istaknuti važnosti Virovitice u domovinskoj povijesti. Ujedno, bit će to važan uvod u priču o 800. obljetnici od prvoga pisanog spomena Virovitice, a koju će proslaviti za deset godina.

Više o tome: https://www.icv.hr/2024/02/crkva-kultura-drustvo-bastina-najavljen-veliki-simpozij-koji-ce-u-virovitici-krajem-studenog-otkriti-cjelokupni-povijesni-i-kulturni-identitet-grada/