Objavljeno: 17. 6. 2024. u 08:57

Znanstveni zavod Fakulteta hrvatskih studija Sveučilišta u Zagrebu organizira dvodnevni međunarodni znanstveni skup naziva Važnost europskoga sjećanja za europsku budućnost: komunistički zločini 3, koji će biti održan 20. i 21. lipnja 2024. u dvorani Zagreb.

Organizacijski odbor skupa čine:

• izv. prof. dr. sc. Vlatka Vukelić, Fakultet hrvatskih studija Sveučilišta u Zagrebu;
  • doc. dr. sc. Vladimir Šumanović, Fakultet hrvatskih studija Sveučilišta u Zagrebu;
  • prof. dr. sc. Ante Čuvalo, Ohio State University, SAD;
  • izv. prof. dr. sc. Aurimas Švedas, Lietuvos istorijos instituas, Litva;
  • dr. sc. Blanka Matković, University of Sheffield, Velika Britanija;
  • prof. dr. sc. Bojan Dimitrijević, Institut za savremenu istoriju Beograd, Republika Srbija;
  • dr. sc. Šimun Novaković, Državni arhiv, Bosna i Hercegovina;
  • doc. dr. sc. Vlatko Smiljanić, Fakultet hrvatskih studija Sveučilišta u Zagrebu;
  • doc. dr. sc. Danijel Jurković, Fakultet hrvatskih studija Sveučilišta u Zagrebu.

Radujemo se Vašem dolasku!

Plakat (poveznica na pdf)

Program i knjižica sažetaka (poveznica na pdf)