Opcije pristupačnosti Pristupačnost

O nama

Psihologija je suvremena društvena znanost koja se razvila kao nezaobilazna znanstvena disciplina, ne samo zbog znanstvenih teorija i spoznaja iz glavnog predmeta svog bavljenja - ljudskog ponašanja i doživljavanja, već i zbog primjene rezultata psihologijskih istraživanja u mnogim područjima ljudskog djelovanja. Zahtjevi za profilom psihologa u razvijenim društvima rastu te se očekuje da će ta struka biti među vodećima po zapošljavanju u idućim desetljećima.

Studijski program omogućuje studentima stjecanje Europske diplome psihologa (EDP) čime je stvorena pretpostavka da svaki student dobivanjem diplome u pogledu profesionalne osposobljenosti i stručnih kompetencija može računati na njezinu cjelovitu prihvaćenost unutar Europske unije. Program studija istovremeno je i originalan, jer slijedi osnovnu koncepciju Hrvatskih studija, a to je da se obrazovanju studenata pristupa interdisciplinarno. Na diplomskoj razini ovakav program omogućuje teorijsku, metodološku i praktičnu naobrazbu, osposobljavanje i trening u više područja primijenjene psihologije, a posebice kliničkom, organizacijskom i obrazovnom. Obrazovanje koje su završili, znanja, kompetencije i vještine koje su stekli a nalaze se u nastavnom planu i programu studija psihologije, pružaju diplomiranom studentu psihologije niz mogućnosti te ga čine kvalificiranim i kompetitivnim sudionikom na postojećem tržištu rada.
O studijskom programu, nastavnicima, studentima i ostalim podacima koji vas zanimaju, pročitajte i pogledajte na stranicama Odsjeka za psihologiju Fakulteta hrvatskih studija.


16/12/2024

Izv. prof. dr. sc. Zrinka Greblo Jurakić sudjelovala je na sastanku tima stručnjaka za zaštitu djece u sportu pri Vijeću Europe

Izv. prof. dr. sc. Zrinka Greblo Jurakić je u ulozi nacionalne predstavnice u timu stručnjaka za zaštitu djece u sportu sudjelovala na godišnjem sastanku koji je održan u sjedištu Vijeća Europe u Strasbourgu. Profesorica Greblo Jurakić je na sastanku izvijestila o različitim aktivnostima koje se u Hrvatskoj provode s ciljem zaštite djece u sportu, pri čemu posebno valja istaknuti EU projekt GUARD „Safeguarding Children in Sport“ čiji je nositelj Hrvatski olimpijski odbor. U suradnji s partnerskim organizacijama - Ministarstvom turizma i sporta Republike Hrvatske te nacionalnim olimpijskim odborima Slovenije, Sjeverne Makedonije, Poljske, Rumunjske, Grčke i Litve, sudionici projekta zajedničkim snagama rade na razvoju zaštitnih struktura i izradi obrazovnih materijala namijenjenih edukaciji povjerenika za zaštitu djece u sportu koji imaju ključnu ulogu u provedbi mjera koje osiguravaju da se sportske aktivnosti odvijaju u nenasilnoj, sigurnoj i poticajnoj okolini koja doprinosi razvoju sportskih vještina, ali i psihosocijalnoj dobrobiti mladih sportaša.


Više informacija o sastanku i pratećem stručnom seminaru dostupno je na web stranicama
Vijeća Europe.


 

Popis obavijesti