Opcije pristupačnosti Pristupačnost

O nama

Psihologija je suvremena društvena znanost koja se razvila kao nezaobilazna znanstvena disciplina, ne samo zbog znanstvenih teorija i spoznaja iz glavnog predmeta svog bavljenja - ljudskog ponašanja i doživljavanja, već i zbog primjene rezultata psihologijskih istraživanja u mnogim područjima ljudskog djelovanja. Zahtjevi za profilom psihologa u razvijenim društvima rastu te se očekuje da će ta struka biti među vodećima po zapošljavanju u idućim desetljećima.

Studijski program omogućuje studentima stjecanje Europske diplome psihologa (EDP) čime je stvorena pretpostavka da svaki student dobivanjem diplome u pogledu profesionalne osposobljenosti i stručnih kompetencija može računati na njezinu cjelovitu prihvaćenost unutar Europske unije. Program studija istovremeno je i originalan, jer slijedi osnovnu koncepciju Hrvatskih studija, a to je da se obrazovanju studenata pristupa interdisciplinarno. Na diplomskoj razini ovakav program omogućuje teorijsku, metodološku i praktičnu naobrazbu, osposobljavanje i trening u više područja primijenjene psihologije, a posebice kliničkom, organizacijskom i obrazovnom. Obrazovanje koje su završili, znanja, kompetencije i vještine koje su stekli a nalaze se u nastavnom planu i programu studija psihologije, pružaju diplomiranom studentu psihologije niz mogućnosti te ga čine kvalificiranim i kompetitivnim sudionikom na postojećem tržištu rada.
O studijskom programu, nastavnicima, studentima i ostalim podacima koji vas zanimaju, pročitajte i pogledajte na stranicama Odsjeka za psihologiju Fakulteta hrvatskih studija.


25/05/2016

Javno predavanje/tribina 3. lipnja 2016. u 14,30-15,30 sati u dvorani Zagreb, Hrvatski studiji SuZg

 

Dr RoseAnne Misajon: "Conceptual framework of health-related quality of life and subjective wellbeing" (Kvaliteta života povezana sa zdravljem i subjektivna dobrobit - konceptualni okvir)

Dr RoseAnne Misajon is a Senior Lecturer in Behavioural Studies at the School of Social Sciences, Monash University,Victoria, Australia.  She currently teaches Social Research Methods, Introduction to Social Behaviour and Applied Behavioural Studies.  RoseAnne’s key areas of research include subjective wellbeing, health-related quality of life, psychometrics and scale development, experiences of prejudice, social inclusion and culturally diverse populations.

Popis obavijesti