Povijest kršćanstva u Hrvata
Šifra: 203989
ECTS: 3.0
Nositelji:
Prijava ispita: Studomat
Engleski jezik:

1,0,0

Nastava se odvija na hrvatskom jeziku u svim svojim elementima, a stranim studentima koji su pridruženi mješovitoj grupi nudi se mogućnost savladavanja predmeta pomoću dodatnih izravnih konzultacija s nastavnikom i asistentima na engleskom jeziku. Pri tome, nastavnik stranog studenta upućuje na odgovarajuću literaturu na engleskom jeziku te mu osigurava mogućnost polaganja predmeta na engleskom jeziku.
Opterećenje:

1. komponenta

Vrsta nastaveUkupno
* Opterećenje je izraženo u školskim satima (1 školski sat = 45 minuta)
Opis predmeta:
Budući da je kršćanstvo jedna od bitnih sastavnica hrvatskoga identiteta te da je Europa, štoviše, niknula na kršćanskim korijenima, osnovni je cilj kolegija upoznati studente s povijesnim procesima i događajima vezanima uz Crkvu (u najširem smislu te riječi), u kojima i zahvaljujući kojima se oblikovao i osnažio hrvatski identitet. Nije riječ o poistovjećenju religioznoga s nacionalnim, nego o uzajamnom razumijevanju i tumačenju. Studenti će predavanjima, postavljenima u obliku izabranih pitanja, upotpunjenima osobnim radom, postati osposobljeni za razumijevanje pitanja i problema hrvatske religiozne povijesti te, u konačnici, za plodonosnije bavljenje kroatologijom u njezinoj interdisciplinarnosti.
Ishodi učenja:
Literatura:
Termini konzultacija:
Obavijesti

Fakultet hrvatskih studija Sveučilišta u Zagrebu visokoučilišna je ustanova i znanstvena organizacija, koja ima poziv: istraživati i proučavati hrvatsko društvo, državu, prostor, stanovništvo, iseljeništvo, kulturu, hrvatsko civilizacijsko i povijesno naslijeđe u europskom i općesvjetskom kontekstu; o postojećim znanjima i novostečenim spoznajama poučavati u sustavu visokoučilišne naobrazbe te njegovati hrvatski nacionalni i kulturni identitet.

Adresa: Borongajska cesta 83d, Zagreb
© 2013. - 2024. Sveučilište u Zagrebu, Fakultet hrvatskih studija. Sva prava pridržana. Računalna služba         Izjava o pristupačnosti
Powered by Ekorre Academic