Objavljeno: 13. 6. 2024. u 09:15

Stalna misija Republike Hrvatske pri UN, OESS i međunarodnim organizacijama u Beču (SMRH Beč) i Ministarstvo vanjskih i europskih poslova obavještavaju o mogućnosti obavljanja Erasmus + studijskog stažiranja u trajanju od 6 mjeseci.

Studenti imaju priliku upoznati se i sudjelovati u radu Misije kroz praćenje rada međunarodnih organizacija: Međunarodne agencije za atomsku energiju (IAEA), UN Ureda za borbu protiv kriminala i droga (UNODC), UN Organizacije za industrijski razvoj (UNIDO), Organizacije za sveobuhvatnu zabranu nuklearnih pokusa (CTBTO), Wassenarskog aranžmana za kontrolu izvoza oružja i robe dvojne namjere (WA) i Međunarodne akademije za borbu protiv korupcije (IACA).

Pregled aktivnosti studentske prakse:

1. Praćenje aktivnosti i izvještavanje sa sastanaka i konferencija u UN i drugim organizacijama
  2. Sudjelovanje na koordinacijskim sastancima EU po pitanjima koja se raspravljaju u okviru međunarodnih organizacija
  3. Pomoć i podrška u svakodnevnim zadacima diplomata
  4. Pomoć pri pripremi i sudjelovanje u događajima koje organizira SMRH
  5. Drugi zadaci prema uputama voditelja unutarnje organizacijske jedinice SMRH kojem je student dodijeljen.

Uvjeti:

- aktivno znanje engleskog jezika

- status studenta tijekom trajanja Erasmus+ studentske prakse

- spremnost rada u grupi, pisano i usmeno izražavanje, komunikativnost

Prijava mora sadržavati:

- motivacijsko pismo na hrvatskom jeziku

- životopis na hrvatskom jeziku

Napomena:

Stipendiju je potrebno osigurati putem prijave na sveučilišni natječaj za Erasmus+ studentsku praksu. Ministarstvo vanjskih i europskih poslova ne snosi financijske troškove tijekom stažiranje te smještaj, prijevoz i prehranu u Beču osiguravaju sami studenti.

Period stažiranja traje šest mjeseci i to:

- od 1. ožujka do 31. kolovoza 2025.

- od 1. rujna do 28. veljače 2026.

Molimo istaknuti preferirani period.

Kandidati izabrani u uži izbor bit će pozvani na (online) intervju.

Prijave pod nazivom „Zahtjev za Erasmus+ studentsku praksu u SMRH – Beč“ poslati na mihaela.baric@mvep.hr  do 2. srpnja 2024. do 13h.