Objavljeno: 29. 3. 2022. u 16:46

Knjiga „Krvavi tragovi velikosrpske ideologije na kraju XX. stoljeća“ bit će predstavljena u čitaonici Knjižnice Fakulteta hrvatskih studija (Borongajska cesta 83c, Zagreb) u petak 1. travnja 2022. u 11 sati.

Monografiju je napisao Zlatko Pinter, a objavljena je u nakladi Fakulteta hrvatskih studija kao priručnik za poznavanje povijesnih i društvenih prilika na području koje je obuhvaćalo južnoslavenske integracije i za shvaćanje osnovnih događaja koji su doveli do razornih ratova potkraj XX. stoljeća u kojima su razarani Hrvatska, Bosna i Hercegovina i Kosovo i proganjano nesrpsko stanovništvo u Vojvodini. Knjiga donosu genezu političkih i društvenih odnosa i daje okvir zbivanja o temi koja je u hrvatskoj historiografiji ostala nedovršena i nezaokružena.

O knjizi će govoriti urednica doc. dr. sc. Vlatka Vukelić, Nada Prkačin i autor. Ulazak je slobodan.