Objavljeno: 31. 5. 2021. u 10:25

Universitas

U 139. broju hrvatskih sveučilišnih novina Universitas može se pročitati:

- Dogodine kreće izgradnja centra izvrsnosti Građevinskoga fakulteta na Kampusu Borongaj (str. 16–17)

- Prorektor Tonći Vlaho Lazibat predstavio treću knjigu pjesama Zaljubljeno more (str. 28)

- Povjesničar Josip Jurčević o historiografiji u Hrvatskoj i pojmu revizionizma (str. 24–25)

- Ivica Kelam: Biotički suverenitet kao preduvjet očuvanja Hrvatske od genetički modificiranih organizama (str. 22–23)

- Stipan Janković, pročelnik zdravstvenih studija i radiolog svjetskoga glasa (str. 6–7)

- Novi dekan Medicinskoga fakulteta Slavko Orešković o zdravstvenom sustavu i posljedicama pandemije (str. 8–9)

- Novi dekan Pravnoga fakulteta Ivan Koprić o hrvatskom pravnom sustavu (str. 12–13)

- Projekt Učiteljskoga fakulteta Dijete u središtu (str. 20–21)

Osim navedenoga, Universitas donosi razgovore s istaknutim pojedincima, vijesti iz sveučilišnoga života te predstavlja uspješne studente, znanstvenike, projekte, skupove i knjige.

PDF broja 139 može se preuzeti ovdje.

Svi dosadašnji brojevi Universitasa, od travnja 2009., s nizom popularno-znanstvenih i stručnih priloga, mogu se pronaći ovdje, a od broja 96 (listopad 2017.) u PDF-u ovdje.

Teme iz hrvatskoga akademskoga života odnedavno su dostupne i na informativno-znanstvenom portalu Universitas, Facebooku i Twitteru. To su sada platforme za predstavljanje događaja na Sveučilištu u Zagrebu, s naglaskom na predstavljanje uspjeha, postignuća i projekata studenata, znanstvenoga i nastavnoga osoblja. Svrha im je dinamičnija objava različitih sadržaja vezanih uz djelovanje Sveučilišta u Zagrebu, njegovih sastavnica, znanstvenih i odgojno-obrazovnih ustanova u digitalnom okružju.