Objavljeno: 20. 4. 2021. u 14:27

EP dezinformacije

Zastupnicima Europskog parlamenta 19. travnja 2021. prezentirani rezultati istraživanja realiziranog u sklopu projekta. Disinformation and Science: A survey of the gullibility of students with regard to false scientific news. Glavni cilj ovog projekta bio je analizirati utjecaj dezinformacija na studentsku populaciju Središnje Europe i Sjeverne Italije. Poseban naglasak stavljen je na povezanost razine znanja iz područja prirodnih i društvenih znanosti te sklonosti prihvaćanja dezinformacija iz područja znanosti. Predstavnici Republike Hrvatske u ovom projektu bili su izv. prof. dr. sc. Ivan Balabanić s Odsjeka za sociologiju Fakulteta hrvatskih studija i izv. prof. dr. sc. Blanka Jergović sa Sveučilišta u Dubrovniku. U sklopu projekta provedeno je anketno istraživanje na 608 studenata svih hrvatskih sveučilišta. Rezultati su dio šire studije koja obuhvaća države Središnje Europe i Sjevernu Italiju i koja je danas prezentirana u Europskom Parlamentu. Izlaganje možete pogledati na sljedećoj poveznici: