Objavljeno: 16. 10. 2020. u 16:51
Josip Papak

Rektor je na prijedlog Povjerenstva za Rektorovu nagradu, koje je pregledalo studentske radove dostavljene od strane sastavnica Sveučilišta u Zagrebu, nagradio ukupno 174 rada u pet kategorija: 113 radova u a) kategoriji za individualni znanstveni i umjetnički rad (jedan ili dva autora), 25 u b) kategoriji za timski znanstveni i umjetnički rad (tri do deset autora), 6 u d) kategoriji za "veliki" timski znanstveni i umjetnički rad (više od deset autora), 5 u e) kategoriji za posebne natjecateljske uspjehe pojedinaca ili timova i 25 u f) kategoriji za društveno koristan rad u akademskoj i široj zajednici.

Među dobitnicima Rektorove nagrade u akademskoj godini 2019./2020. nalazi se osmero studenata Fakulteta hrvatskih studija:

(a) Nagrada za individualni znanstveni i umjetnički rad (jedan ili dva
autora) - abecedenim redom

Marija Barić Đurđević za rad "O istini i laži u politici pod okriljem suvremenih medija" mentora prof. dr. sc. Pave Barišića,

Nicol Brekalo i Tena Gunčević za rad "Znanje i mišljenje studenata o politici i političkim strankama u Republici Hrvatskoj" mentorice doc. dr. sc. Jelene Jurišić,

Karlo Foder za rad "Admiral Maksimilijan Njegovan u vojnom kontekstu Austro-Ugarske Monarhije i Prvoga svjetskog rata" mentora prof. dr. sc. Stjepana Ćosića,

Martina Zadravec za rad "Hrvatski iseljenici u Irskoj: zašto odlaze i namjeravaju li se vratiti u domovinu?" mentorice izv. prof. dr. sc. Irene Cajner Mraović.

(f) Nagrada za društveno koristan rad u akademskoj i široj zajednici

Interdisciplinarna područja znanosti

Katarina Drmić, Ana Dujlović i Ana Krištić za "Feniks HR sekcija".

Ove godine ne će se održati dodjela Rektorove nagrade zbog pogoršanja epidemiološke situacije. Priznanja za nagrađene studente bit će uručena nagrađenim studentima na Fakultetu kad isprave o tom stignu sa Sveučilišta. Izložba postera nagrađenih radova ove godine održat će se virtualno.

Poruka rektora Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Damira Borasa povodom dodjele Rektorovih nagrada

Iskrene čestitke dobitnicima!

doc. dr. sc. Dario Vučenović

prodekan za nastavu i studente