Objavljeno: 29. 5. 2021. u 20:05

Hrvatski stijeg

Domovina ima posebno mjesto u srcu svakoga hrvatskoga državljanina i svakoga Hrvata.

Uz Dan državnosti prisjećamo se riječi predsjednika Tuđmana izrečenih 30. svibnja 1990.: „Ne želimo stvarati niti poticati podaničke poslušnike, intelektualne dodvorice i laskave karijeriste, niti zaslijepljene političke protivnike ili bespomoćne mrzitelje, nego odgovorne profesionalne intelektualce i znanstveno-stručne ustanove koji bi kritičnim i pozitivnim intelektualnim stvaralaštvom pridonijeli blagostanju svoga naroda i općem boljitku društva u kojemu žive i djeluju.“

Kolegicama i kolegama, zaposlenicima, suradnicima i prijateljima čestitamo Dan državnosti i upućujemo najbolje želje za njihovu budućnost i budućnost hrvatske nacije: živjela Hrvatska!

dekan Stjepan Ćosić i prodekani Fakulteta hrvatskih studija