Objavljeno: 6. 2. 2020. u 13:31
Uređeno: 11. 2. 2020. u 12:02
Natasha Kathleen Ružić
Djelatnica Znanstvenog zavoda...

U subotu, 28. prosinca 2019. djelatnica Znanstvenog zavoda Fakulteta hrvatskih studija dr. sc. Natasha Kathleen Ružić gostovala je u emisiji Hrvatske radiotelevizije Globalna Hrvatska, posvećenoj Hrvatima izvan Republike Hrvatske.

U nastavku prenosimo sažetak emisije prezentiran na portalu HRT 4.

„Što o iseljenicima, osobito o onima koji su otišli u novije vrijeme, kaže kardinal Josip Bozanić, pogledajte u našem intervjuu. Vodimo vas i u hrvatsku katoličku zajednicu u Mainz. Što blagdani znače Hrvatima u inozemstvu, koje su to posebnosti svakidašnje kulture nama tako drage, a strancima neobične? O tome govore naše gošće, povratnice iz anglosaskog svijeta, antropologinja Andrea Pisac i komunikologinja Natasha Kathleen Ružić. Posjetili smo najstariji i najveći Centar za hrvatski kao drugi i strani jezik te provjerili kako njegovi lektori poučavaju mnogo više od jezika. Još božićnog ozračja donosimo s pripreme božićnjaka, sasvim osobitoga kolača sa sjevera Bačke, te s hrvatskih koncerata u Bitoli i Bratislavi. Urednica: Gordana Lovrečić”

Cijelu emisiju možete pogledati ovdje