Objavljeno: 18. 3. 2022. u 12:43

Dekan Fakulteta hrvatskih studija obavještava da je izvrstan student I. godine kroatologije i filozofije i kulture Fakulteta hrvatskih studija, useljenik u Hrvatsku Nikola Michael Sušec tragično stradao u Zagrebu u srijedu 16. ožujka 2022. u 21. godini života.

Rođen je u Eugenu, na zapadu savezne američke države Oregon 13. studenoga 2001. Završio je s izvrsnim uspjehom Katoličku srednju školu otaca marista u Eugenu (2016.–2020.) i upisao se na naš Fakultet kao pripadnik hrvatskoga iseljeništva u SAD-u u kvoti Hrvata izvan RH. U prvom semestru stekao je 34 boda po ECTS-u s prosječnom ocjenom 4,5.

Pamtit ćemo njegov vedar lik, ljudskost, susretljivost, komunikativnost, srčanost i domoljublje.

Fakultetska zajednica izražava sućut njegovu tati Josipu, majci Heidi Melindi, bratu Ivanu Bennettu i sestrama Martini Elli i Tatjani Heleni.

Sprovod će biti na groblju Sv. Petra u Novom Mjestu kraj Sv. Ivana Zeline u srijedu 23. ožujka 2022. u 13.30.

Počivao u miru Božjem!