Objavljeno: 6. 7. 2021. u 10:03

pretisci

Nakon 2016., u kojoj su zalaganjem prof. emeritusa Alojza Jembriha objavljena dva pretiska posvećena opsadi i obrani Sigeta 1566. godine:

• Franjo Črnko "Nikola Zrinski branitelj Sigeta grada", i
  • "Vazetye Szigeta grada, Szlosheno po Barni Karnarutichiu Zadraninu"

2021. godine objavljen je pretisak "Historia Sigethi 1568." Samuela Budine, čime su današnjoj publici postala dostupnija tri djela o herojstvu branitelja Sigeta.

U srpnju 2020. objavljen je pretisak Štoosova djela "O poboljšanju ćudorednosti svećenstva" iz 1848. godine.