Objavljeno: 29. 6. 2020. u 17:45

Universitas

U 128. broju hrvatskih sveučilišnih novina Universitas može se pročitati:

- Izložba „Hrvatska u srcu Europe" na Fakultetu hrvatskih studija (str. 28)

- Vanjski suradnik Fakulteta hrvatskih studija prof. Zdravko Radman o filozofiji uma (str. 25)

- Govor prof. Ivane Franić o društvenoj ulozi sveučilišta (str. 5)

- Grijesi Ministarstva znanosti i obrazovanja: Zatiranje umjetničkog obrazovanja (prof. Mladen Janjanin, str. 12) i zatiranje društveno-humanističkih znanosti (prof. Ante Čović, str. 13)

- 46. obljetnica splitskoga Sveučilišta (str. 2-4)

- Razgovor: dekan zagrebačke Medicine Marijan Klarica o pandemiji, zdravstvenom sustavu i posljedicama potresa na fakultetskim zgradama (str. 18-19)

- Rang-liste sveučilišta (analiza i razgovor s rektorom Damirom Borasom (str. 6-7)

Tiskani Universitas izlazi kao prilog dnevnim novinama: Jutarnji list, Slobodna Dalmacija, Novi list i Večernji list.

PDF broja 128 može se preuzeti ovdje.

Svi dosadašnji brojevi Universitasa, od travnja 2009., s nizom popularno-znanstvenih i stručnih priloga, mogu se pronaći ovdje, a od broja 96 (listopad 2017.) u PDF-u ovdje.