Objavljeno: 20. 12. 2018. u 20:24

Poštovani,
ovo nije znanstvena, stručna, ili promidžbena obavijest. Ovo je priča o tome kako izgleda Božić na Hrvatskim studijima. Kao što znamo, u pričama i bajkama pojavljuju se likovi koje ne viđamo svaki dan, izričaj i stil priča i bajki je poseban. Svaka je sličnost sa svakidašnjim životom ili stvarnim likovima slučajna i nenamjerna.

Das ist klar, WunderbarCan you dig it? Ako imate previše godina, svjesno se dovedite u stanje privremene suspenzije nevjerice. Tko je shvatio, supać, tko nije, ruski čaj s cimetom pomaže. Tako kažu. Сказке.

Bajke imaju korice, pa i Božićna bajka Hrvatskih studija ima svoju naslovnicu odnosno korice.

Dvorana Zagreb Hrvatskih studija

Naslovnica iz filma Dramske skupine Hrvatskih studija

Naslovnica Božića iz informatike

Naslovnica koju vidi svaki student Hrvatskih studija

Što radi Grinch? - Spava. On ne voli bajke.

Članice Pjevačkog zbora Hrvatskih studija vesele se Božiću

Priredba je počela - raspjevana ekipa

Priredba je počela - pjeva se punim plućima

Djed Božićnjak ne propušta priliku razveseliti publiku atraktivnim scenskim pokretima

Patuljak prvi, tko bi rekao da patuljak može biti orijaš od 2 metra?

Patuljak prvi napada Djeda Božićnjaka mikrofonom

Samozatajan osmijeh patuljka drugog

Grinch nije kvario priredbu - spavao je skoro cijelo vrijeme

Patuljak prvi pozvao je mudrog vilenjaka na scenu

Mi pjevamo, pjevamo ...

... pjevamo na sav glas!

Patuljak prvi opet napada Djeda Božićnjaka mikrofonom. Ne kužim. Grinch bi trebao biti napast, a patuljci bi trebali biti dobri. Ova Božićna bajka je malo off :)

Patuljak prvi napada Grincha! Ili Grinch napada patuljka prvog? Inverzija uloga, ili se Grinch napokon probudio?

Pitanje je tko je pozitivac, a tko negativac? Pasivni Grinch ili aktivni patuljak prvi?

Nazire li se transformacija u Grinchu? Može li čarolija Božića probuditi Grincha?

Patuljak drugi je pozitivac, nesumnjivo i nepobitno, veseo je i smije se i kad pjeva!

Čudne neke velike stolice, noge ne sežu do poda

Pahuljica zaista ima zvijezde u očima, ako laže rog, ne laže slika!

Koliko ste puta u životu vidjeli zvijezde u nečijim očima?

Nešto veliko i čudno

Djedu se Božićnjaku pojavio za vrijeme priredbe neki čudni znak na ruci.
Možda to imaju svi Djedovi, samo to mi ne znamo?

Konkurencija Pahuljici, bar je tako Patuljak prvi nešto natuknuo. Pahuljica druga, ili Snjeguljica?

Ako je suditi po Djedu Božićnjaku koji je pao u trans, konkurencija je opaka!

Lex mihi ars

Patuljak prvi najavljuje nešto potpuno različito

Dio modernih bajki su i filmovi. Bar je tako na Hrvatskim studijima!

Poveznica na film je na kraju, slijede slike koje Vam trebaju reći da je film toliko dobar da ga morate pogledati! Nemojte misliti na torticu! Ni na film!

I mi smo dio borongajskog kampusa! Vau! (ovo vau znači otprilike isto kao i Haug!)

Priredba se nastavlja

Svi pjevaju (osim Miše, ali to je neka druga bajka)

Djed Božićnjak pokazuje da nije mlad samo duhom!

Grupni naklon za publiku

Nasmijana Pahuljica

Patuljak prvi zna biti i dobar kad hoće

Patuljak drugi je faca

Božić nam se zaista bliži

Grinch se naklonio i nasmijao, jesmo li rekli da se Božić približava?

Sad smo svi veseli!

U Božićnoj bajci nastupali su članovi Dramske skupine i Pjevačkog zbora Hrvatskih studija:

Grinch - Mario
Djed Božićnjak - Dino
Patuljak prvi - Lovro
Patuljak drugi - Marko
Pjevački zbor - Ana, Nina (Snjeguljica), Andrea, Ivona, Marko, Andrej i Nikolina (Pahuljica organizatorica)

Poveznica na film: HS_BOŽIĆ_2018.mp4